خانه / بورس و فرابورس / پیش بینی بازار بورس سه شنبه ۲۸ شهریور

پیش بینی بازار بورس سه شنبه ۲۸ شهریور

روز گذشته و با نزدیک شدن به موعد اتمام تسویه اعتبارها در شهریور ماه، رشد قیمت ها در بازارهای جهانی و همچنین نزدیک شدن به زمان ارسال گزارشات شش ماهه شرکت ها، بورس تهران با رشد ۵۰۰ واحدی همراه بود و در نتیجه، شاخص کل بورس تهران به نیمه های کانال ۸۴۰۰۰ واحدی رسید.

در این روز جو عمومی اکثر صنایع فعال بورسی مثبت بود. دیروز با گشایش بازارهای جهانی، قیمت بسیاری از فلزات اساسی با رشد همراه شد. این امر در شرایطی رخ داد که آمار سرمایه‌گذاری و رشد تولیدات صنعتی چین به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار مصرف جهان، چندان مثبت نبود.

انتظار می رود در شرایط فعلی گروه های بزرگ بازار همچون فلزات، مواد معدنی، پتروشیمی و پالایشگاه و برخی دیگر از صنایع که با قیمت های جهانی مرتبط هستند و نرخ ارز بر سودآوری آن تاثیر مستقیم دارد، گزارش های شش ماهه مثبتی را منتشر نمایند.

با تمام این تفاسیر، همچنان به نظر می رسد بزرگترین مشکل بازار سهام، کمبود نقدینگی باشد و باید منتظر ماند و دید که نقدینگی جدید چه زمانی راهی بورس خواهد شد.

همان طوری که پیشتر نیز اشاره شد، انتظار داریم در پاییز و پس از انتشار گزارش های شش ماه شرکت ها، شاهد بازاری رو به رشد باشیم.

برای امروز فلز روی بار دیگر قیمت های بالاتر از ۳۱۰۰ دلار را لمس کرد و مس نیز همچنان در محدوده ۶۵۰۰ دلار در حال نوسان است. این امر طبیعتا بر نمادهای مرتبط تأثیر مثبت خواهد داشت.

در ادامه بازار روز گذشته، انتظار داریم بازار امروز نیز متعادل و مثبت دنبال شود که در این بین، با توجه به افزایش نسبی قیمت های جهانی، گروه فلزات اساسی و همچنین پالایشی ها می تواند برای بازار جذاب باشد. همچنین گروه خودروسازی که دیروز با معامله بلوکی خمحرکه همراه بود، می تواند کم و بیش مورد توجه بازار قرار گیرد.

720

درباره سردبیر بخش بورس و کسب و کار