خانه / بورس و فرابورس / پیش بینی بازار بورس شنبه ۱ مهر

پیش بینی بازار بورس شنبه ۱ مهر

آخرین روز کاری شهریور ماه با رشد ۴۷۷ واحدی شاخص کل بورس تهران به پایان رسید که در این بین نمادهای وغدیر، کگل و رمپنا بیشترین تاثیر را بر رشد شاخص داشتند. همچنین نمادهای گروه خودروسازی با شدت تقاضا مواجه بودند و نمادهایی هم با صف خرید به کار خود پایان دادند.

چهارشنبه، نمادهای گروه پالایشگاهی به جز شتران با معاملات منفی به کار خود پایان دادند و برعکس آن شاهد رشد قیمتی اکثر سهام خودرویی بودیم.

در بازارهای جهانی، شرایط کماکان به روال سابق است و تغییر با اهمیتی در قیمت ها را شاهد نیستیم. در این بین تنها بهای نفت است که نسبت به روزهای گذشته جهش چشمگیری داشته و به ۵۷ دلار رسیده است.

انتظار می رود در پی معاملات مثبت چهارشنبه، این هفته نیز شاهد شروعی مثبت برای گروه خودرویی باشیم؛ اما همانند ماه های اخیر احتمالا همچنان قطعه سازها از رشد قیمتی بیشتری برخوردار خواهند بود. رشد یکپارچه این گروه در شرایطی رخ داد که فشار فروش و عرضه به سایر گروه‌ها و نمادهای مهم بازار ایجاد نکرد. این امر نشان می‌دهد که نقدینگی جدید در حال ورود به بازار است. به نظر می رسد در صورتی که گروه خودرویی امروز را نیز با معاملات مثبت به پایان برساند، حداقل تا پایان هفته رنگ سبز را در گروه شاهد باشیم.

در صنعت پیشروی بازار یعنی فلزات اساسی، همچنان شاهد حضور خریداران به ویژه در نماد فولاد هستیم. با این وجود در گروه فولاد، کاهش قیمت بیلت در چین می‌تواند به مرور موجب افزایش عرضه سهام این گروه شود. طی روزهای اخیر با احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا در نشست‌های آتی فدرال رزرو آمریکا، ارزش دلار در بازار جهانی مسیر صعودی را در پیش گرفت. رشد ارزش دلار در بازار جهانی بر قیمت کالاها و فلزات اثر منفی داشت.

انتظار داریم گروه های لیزینگی و سرمایه گذاری و برخی گروه های کوچک همانند لاستیک سازی و محصولات کاغذی این هفته نیز داد و ستدهای متعادل و مثبتی را سپری نمایند که در این میان معاملات مثبت نمادهای وبانک، وغدیر، واتی، ولساپا، پلاسک، پکویر، افست و چکاوه نمایان تر خواهد بود.

در رابطه با عرضه اولیه ها، انتظار می رود «های وب» درگروه آی تی همچنان با ادامه صف خرید سنگین و رشد قیمتی همراه باشد و نمادهای تازه وارد دیگر (اوان، چدن و گکوثر) معاملاتی پر حجم، پر نوسان و احتمالا مثبت را تجربه نمایند.

برای امروز، انتظار بازاری مثبت و متعادل را خواهیم داشت که انتظار می رود توجه بازار، این بار به گروه خودرویی و همچنین گروه پالایشی معطوف باشد! همچنین امروز ۱۰ درصد سهام شرکت کوچک تولید و صادرات «ریشمک» عرضه اولیه خواهد شد که پیش بینی می شود به دلیل عرضه اولیه های موفق اخیر، با موفقیت مورد عرضه اولیه قرار گیرد.

720

درباره سردبیر بخش بورس و کسب و کار