خانه / بازارمالی / ارز و طلا / تشدید تنش بین آمریکا و کره شمالی و انتخابات امروز آلمان از مهمترین عوامل افزایش قیمت طلا

تشدید تنش بین آمریکا و کره شمالی و انتخابات امروز آلمان از مهمترین عوامل افزایش قیمت طلا

جاناتان باتلر تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری میتسوبیشی در سخنانی تاکید کرد: این احتمال وجود دارد که تشدید تنش بین آمریکا و کره شمالی طی روزهای آینده منجر به افزایش مجدد قیمت طلا و ورود به کانال ۱۳۰۰ دلاری شود. بر اساس این گزارش وی در ادامه تصریح کرد: اگر طلا به روند نزولی خود ادامه دهد، سطح حمایتی بعدی برای آن ۱۲۷۶ دلار خواهد بود. سطح مقاومتی قیمت طلا در روزهای آینده نیز ۱۳۱۵ دلار است و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا ۱۳۲۶ دلار افزایش خواهد یافت.

بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه بلو لاین فیوچرز نیز گفت: به نظر می رسد شاخص ارزش دلار آمریکا در روزهای آینده با کاهش روبرو خواهد شد و این مساله در نهایت به نفع قیمت طلا خواهد بود. البته شاخص ارزش دلار آمریکا پس از برگزاری نشست اخیر فدرال رزرو با افزایش نسبی روبرو شده بود.

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری سی ام سی مارکتس نیز بر این باورند که طلا برای ادامه روند صعودی اش در ر وزهای آینده باید در ابتدا سطح مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری را بشکند. تحلیلگران این موسسه پیش بینی می کنند که قیمت طلا در روزهای آینده بین ۱۲۸۰ تا ۱۳۰۰ دلار در نوسان خواهد بود.

بارت ملک استراتژیست ارشد اقتصادی نیز گفت: سرمایه گذاران بین المللی باید به دقت و هوشیاری تحولات کره شمالی را زیر نظر داشته باشند. در صورت تشدید تنش در شبه جزیره کره، قیمت طلا با افزایش همراه خواهد شد.

به نظر می رسد انتشار آمارهای مهم اقتصادی در آمریکا طی روزهای آینده می تواند تاثیر مهمی بر قیمت جهانی طلا داشته باشد. آمارهای مربوط به رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم ۲۰۱۷ میلادی نقش مهمی در نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا خواهد داشت.

بارت ملک گفت: اگر آمارهای رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم فراتر از انتظارات باشد، قیمت طلا احتمالا با کاهش روبرو خواهد شد. اگر احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده بیشتر شود، این مساله نیز فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

انتخابات آلمان نیز امروز یکشنبه ۲۴ سپتامبر برگزار خواهد شد. این عامل نیز می تواند نقش مهمی بر نوسانات بازارهای بین المللی به خصوص ارزش یورو در برابر دلار و قیمت طلا داشته باشد.

نظرسنجی ها نشان می دهد که آنگلا مرکل می تواند برای چهارمین بار به عنوان صدر اعظم آلمان انتخاب شود.

720

درباره فرشید سلیمی

دانشجوی دکتری اقتصاد، تحلیلگر مسائل اقتصادی.