خانه / کسب و کار / ارزان سازی خدمات با استارت آپ ها

ارزان سازی خدمات با استارت آپ ها

برخی بازارها در ایران همچنان انحصاری است. درنتیجه قیمت‌گذاری در این بازارها بر عهده دولت است. دولت سال‌ها سعی کرد قیمت حمل و نقل درون شهری را کاهش دهد؛ اما نتوانست.در حالی که دولت در زمینه بازار ارتباطی صوتی و هزینه های مکالمه روش دیگر در پیش گرفت و به جای کمک به ارزان سازی مکالمات تلفنی با استدلال امکان ورشکسنگی شرکت های بزرگ مخابراتی، سیستم تماس صوتی تلگرام را از دسترس ۴۰ میلیون ایرانی استفاده کننده از این اپلیکیشن خارج کرد.

تجربه رقابت در این بازار نمونه عینی ارزان‌سازی و درس دادن به دولت است. این مثال‌ها نشان‌دهنده تجربه‌ای است که توانسته بازاری رقابتی را به وجود بیاورد. بازاری که نه تنها خدماتی بهتر را به مشتریان ارائه می‌دهد، بلکه در قیمت نیز رقابتی تنگاتنگ ایجاد کرده و موجب شده منفعلان و سنتی‌های بازار هم به تکاپو بیفتند و خود را به‌روز کنند.

در یک اقتصاد رقابتی، مهم‌ترین عاملی که از افزایش قیمت محصولات مختلف جلوگیری می‌کند، رقابت بین بنگاه‌های اقتصادی فعال در آن صنعت و نیز ترس این بنگاه‌ها از ورود بنگاه‌های جدید است. از طرف دیگر در یک اقتصاد رقابتی، همه متغیرهای اقتصادی برای تمام بنگاه‌های فعال در یک صنعت خاص، یکسان خواهد بود و در نتیجه بنگاه‌ها برای افزایش سوددهی خود، تنها یک راه پیش رو خواهند داشت: «تلاش برای جلب مشتریان بیشتر از طریق ارائه محصولاتی با قیمت و کیفیت مناسب».

 

رقابت اپلیکیشن‌های حمل و نقل درون شهری

امروز کمتر کسی را در پایتخت می‌توان دید که با نام‌هایی چون اسنپ و تپسی آشنا نباشد. حتی کسانی که از دیگر شهرها به تهران می‌آیند و چند روز اقامت دارند، نام این دو اپلیکیشن را شنیده و حتی روی گوشی تلفن همراهشان نصب کرده‌اند. اما بازار اپلیکیشن‌های حمل و نقل درون شهری این روزها نمونه بارزی از بازار رقابتی در کشور شده است. ورود اپلیکیشن‌های دیگر که معروف ترین آنها «کارپینو» و «آژانسی» است، موجب شده تا نه تنها خدمات دهی بهبود یابد، بلکه در قیمت‌ها نیز بازار رقابت شکل بگیرد. بهتر است برای اثبات انحصارزدایی و تحول قیمتی در بازار حمل و نقل شهری، به بیان مثال عینی بپردازیم. مسیر انتخابی و مورد مثال ما از قائم مقام فراهانی تا مرزداران است.

چنانچه برای رفتن از مرکز شهر به مقصد، قصد استفاده از آژانس(تاکسی تلفنی) را داشته باشید، باید حدود ۱۷ هزار تومان پرداخت کنید. برای همین مسیر اگر بخواهید از تاکسی متر استفاده کنید، در ساعات پر ترافیک هزینه‌ای حدود ۱۸ تا ۲۲ هزار تومان را باید بپردازید. البته چنانچه در روزهای گرم تابستان بخواهید از این دو روش برای تردد درون شهری استفاده کنید، اگر از راننده بخواهید که کولر را روشن کند، قطعا هزینه‌ای بیشتر از آنچه گفته شد از شما دریافت می‌شود. حال اگر در همان ساعات ترافیک بخواهید با اسنپ از قائم مقام فراهانی به سمت مرزداران بروید، هزینه آن حدود ۱۳ هزار تومان خواهد بود. البته تمام تاکسی‌های اینترنتی موظف به روشن کردن کولر هستند.

به طور کل،در یک اقتصاد رقابتی، حتی ممکن است برخی خدمات تنها از سوی یک یا دو شرکت ارائه شوند؛ اما با وجود این به‌دلیل ویژگی‌های حاکم بر یک اقتصاد رقابتی، همان یک یا دو شرکت خدمات خود را بهبود می‌بخشند. فرقی نمی‌کند که این رقابت بین دو مغازه‌دار در یک صنف باشد یا بین اپلیکیشن غذا فروشی یا اپلیکیشن‌های حمل و نقل درون شهری. مهم این است که در چنین بازاری نه تنها قیمت‌ها شکسته می‌شود، بلکه نحوه ارائه خدمات نیز بهبود می‌یابد./ اقتصاد نیوز

 

720

درباره هادی